جابجایی درخت پالم

 

جابجایی درخت پالم


شرکت نهالستان نصیری در زمینه ی جابجایی انواع درخت از جمله جابجایی درخت پالم، جابجایی درخت ازگیل، جابجایی درخت کاج و... فعالیت می کند. بهترین گزینه برای جابجایی درخت کمک از پیمانکار جابجایی درخت می باشد به طوری که در بهترین زمان ممکن و بهترین نحوه جابجایی صورت بگیرد.
ساخت مناطق استوایی شکل به وسیله ی درخت پالم امکان پذیر می باشد. درخت پالم در انواع مختلفی وجود دارد به گونه ای که برخی از آنها به نور مستقیم احتیاج دارند و برخی دیگر سایه را ترجیح می دهند.
با توجه به تنوع درخت های پالم پیش از جابجایی بایستی نوع آن را تشخیص داده تا به مکان مناسب انتقال پیدا کند.

نکات مهم در جابجایی درخت پالم
 

  • چند روز قبل از جابجایی درخت پالم بایستی به درخت آب داده شود تا ریشه رطوبت کافی داشته باشد
  • باید از سالم و شاداب بودن درخت پالم مطمئن باشید.
  • درخت بایستی فاقد آفت و بیماری های گیاهی باشد.
  • هرس کردن پالم در صورت نیاز
  • شناخت شرایط محیطی مناسب با نوع درخت پالم
 


شرایط محیطی مناسب برای جابجایی درخت پالم

 
نور: برخی از درخت های پالم به نور مستقیم نیاز دارند و برخی دیگر سایه دوست هستند. در صورتی که درخت پالم به نور خورشید احتیاج داشته باشد و در سایه باشد، درخت ضعیفی خواهیم داشت به طوری که تنه ی درخت قطوره و برگ های سوزنی شکل آن صاف می شود.
برعکس آن هم وجود دارد درخت پالم که سایه دوست است و اشتباها در برابر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد باعث سوختن و قهوه ای شدن برگ ها شده و پس از مدتی درخت از بین می رود.

 دمای مناسب برای درخت پالم: نوع پالم ها یکسان نمی باشد و از مناطق مختلف آب و هوایی وارد ایران شده اند. در صورتی که نوع درخت پالم از مناطق گرمسیری باشد می تواند گرما تا دمای ۳۵ درجه سانتیگراد را تحمل کند و حداقل دمای قابل تحمل برای آن ۲۵ درجه سانتی‌گراد می باشد.
نوع دیگر از درخت پالم می تواند تا دمای بالای ۳۸ درجه را تحمل کند این در صورتی است که گونه ی دیگر این درخت به سرما و دمای پایین نیاز دارند.
پیش از جابجایی درخت پالم بایستی نوع درخت را تشخیص داده و منطقه مناسب برای رشد آن را انتخاب کنید.

خاک: نوع خاک همه یکی دیگر از عوامل موثر در رشد درخت می باشد. خاک مناسب برای درخت پالم را نوع آن مشخص می کند برخی از گونه های این درخت در خاک اسیدی و قلیایی رشد خوبی دارند در صورتی که برخی دیگر نسبت به خاک خود حساس هستند.
نکته ی مشترک در نوع های مختلف درخت پالم زهکشی خوب خاک می باشد که بایستی رعایت شود.
درخت پالم به اندازه ی نور به نوع خاک خود نیز حساس می باشد.


 رطوبت و میزان آب مورد نیاز درخت پالم، درخت پالمی که در مناطق بیابانی رشد می‌کنند به آبیاری یک بار در هفته یا کمتر نیاز دارند این در حالی است که برخی دیگر از درختان پالم به میزان آب ۵ بار در هفته‌ ممکن است نیاز داشته باشند.


زمان مناسب برای جابجایی درخت پالم


پس از شناخت نوع درخت پالم و اینکه به کدام شرایط محیطی نیاز دارد می توان اقدام به جابجایی درخت پالم کنید.
در مناطق سردسیری برای جابجایی درخت پالم باید در فصل بهار اقدام کنید زیرا دیگر احتمال سرمازدگی درخت نیست. در فصل خشک اقدام به جابجایی درخت پالم نکنید.


نحوه ی جابجایی درخت پالم


برای جابجایی درخت پالم بهترین گزینه کمک گرفتن از پیمانکار جابجایی درخت می باشد. شرکت نهالستان نصیری با فعالیت و تجربه‌ی درخشان در زمینه ی جابجایی درخت آماده ارائه خدمات می باشد.
درخت پالم در صورتی که سن زیادی نداشته باشد در هنگام جابجایی و کاشت حساس تر می باشد و احتمال آسیب رسیدن آن به دلیل تغییر آب و هوا بیشتر می باشد.
چند نکته برای کاشت درخت پالم

  • عمق گودال برای کاشت درخت پالم بایستی به اندازه ی توپ ریشه باشد.
  • عرض گودال دو برابر اندازه ی توپ ریشه در نظر گرفته می شود.
  •  تراز کردن ته تنه درخت پالم سطح خاک
  •  برای تقویت ریشه بایستی گودال با خاک شل پر شود.