جابجایی درخت بزرگ

 

 جابجایی درخت بزرگ


گاهی اوقات برای تاسیس یک مکان از همان ابتدا به درخت های بزرگ و تنومند نیاز است. گاهی هم وجود یک درخت ممکن است کار ساخت و ساز را با مشکل مواجه کند.
چند سالی می شود که قطع یک درخت جریمه ی سنگین دارد حتی اگر آن درخت در خانه ی خود شما باشد به همین علت جابجایی درخت مطرح می شود.
متخصصین و پیمانکاران جابجایی درخت برای جابجایی درخت های بزرگ می تواند به شما در این زمینه کمک کند. نهالستان نصیری در زمینه ی جابجایی درخت آماده ارائه خدمات به شما می باشد.
 

بهترین فصل جابجایی درخت بزرگ


جابجایی درخت معمولا در زمستان و زمانی که در خواب زمستانی به سر می برد انجام می شود. بهتر است عمل جابجایی درخت در سریع ترین زمان ممکن انجام شود تا  ریشه ی درخت دچار آسیب نشود و رطوبت خود را از دست ندهد.
حال سوالی که مطرح می شود در مورد درخت های همیشه سبز است.
 

بهترین زمان برای جابجایی درخت بزرگ همیشه سبز چه زمانی است ؟


بهترین زمان برای جابجایی درخت همیشه سبز اسفند ماه می باشد و علت آن فعال بودن ریشه ها است در صورتی که درخت همیشه سبز را در اواخر پاییز جابجا کنید و فصل زمستان بسیار سرد و خشک باشد باعث می شود درخت در معرض خطر خشکی قرار بگیرد.
برای جابجایی درخت بزرگ در صورت سنگین بودن سرمای زمستان و یخ زدگی خاک چه باید کرد؟
بایستی عمل جابجایی درخت بزرگ را به اواخر فصل سرما و آغاز فصل بهار به تعویق انداخت تا بتوان بهترین نتیجه را کسب کرد.
 

نکات مهم در جابجایی درخت بزرگ


برای اینکه درصد موفقیت جابجایی درخت بزرگ افزایش پیدا کند باید چند نکته را در نظر گرفت.
 
پیش از جابجایی درخت را آب دهید تا آب جذب ریشه ها شود.
اندازه و عمیق ریشه را در نظر بگیرید تا در هنگام جابجایی آسیبی به ریشه وارد نشود. ریشه ی برخی از درختان عمقی رشد می کنند مانند درخت گردو با شناخت این درخت ها از آسیب رسیدن به درخت جلوگیری می شود.
جنس خاک یکی از فاکتورهایی است که شکل ریشه را تعیین می‌کند، معمولا درختانی که در خاک ماسه ای بزرگ شده اند ریشه های عمیقی دارند.
 

اقدامات لازم بعد از جابجایی درخت بزرگ
 

آبیاری منظم به درخت مانع از خشک شدن خاک و ریشه می شود و درخت آسیب نخواهد دید.
مالچ‌پاشی
انجام دستورالعمل های پس از جابجایی درخت بزرگ که توسط پیمانکار جابجایی درخت توصیه می شود.
اگر پس از جابجایی درخت بزرگ دیدید برخی از شاخه ها خشک شده است نگران نباشد مهم زنده ماندن درخت پس از جابجایی است.
 

هزینه جابجایی درخت بزرگ

گاه برای جابجایی درخت تنها داشتن یک بیل یا وسیله ی که حفره ایجاد کند کافی است اما برای جابجایی درخت بزرگ بعد از حفر کردن نیاز به بسته بندی (روت بال) و حمل با کامیون یا جرثقیل می باشد به همین دلیل پیش از اینکه بتوان هزینه جابجایی درخت بزرگ را عرضه کرد باید درختان را مشاهده کرد.
به طور کلی روش حمل و نقل، اندازه ی درخت، فاصله ی محل مورد نظر برای جابجایی، تعداد درختان و ... تعیین کننده ی هزینه ی جابجایی درخت بزرگ می باشد.
شرکت نهالستان نصیری با در اختیار داشتن متخصصین و پیمانکار جابجایی درخت می تواند به شما در جابجایی درخت بزرگ کمک کند.