نهال آلوچه باغی

 آلوچه 

آلوچه یا گوجه سبز همان آلوی نرسیده و کال می باشد که به رنگ سبز ز و زرد و و طعم ترش مزه ای دارد. آلوچه بیشتر در ایران و چین و سوریه کشت شده است.

 فصل گوجه سبز در اوایل بهار و در اردیبهشت ماه می باشد.

 تفاوتی که گوجه سبز با آلوچه دارد آلوچه نوع کوچک تر از گوجه سبز است و طعم ترش تری دارد.

 خواص گوجه سبز

  از گوجه سبز برای درمان کبد لاغری و در دوران بارداری استفاده مي کنیم. زنان باردار می توانند برای رشد جنین استفاده کنند.

 به دلیل اینکه گوجه سبز مقادیر زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی را دارا می باشد. ویتامین در این میوه باعت می شود از بروز نقص های مادرزادی در جنین جلوگیری شود.

 ویتامین موجود در گوجه سبز نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در بدن زنان باردار می‌شود.

 ویتامین های موجود در گوجه سبز هم از لخته شدن خون در زن حامله جلوگیری می کند.

ویتامین های موجود در گوجه سبز از خونریزی و سقط جنین جلوگیری کی گند.
برای رفع تشنگی و افزایش سلامت ریه و مراقبت از قلب در جلوگیری از به وجود آمدن بیماری های قلبی مناسب است و  برای پیشگیری از استفراغ و رفع خونریزی خنک کردن خون خوب است.
دارای خواص ضد التهابی، و اثرات ضد درد است.
در صورت نداشتن حساسیت به آن در دوران بارداری می توان از این میوه استفاده کرد. این میوه باعث اشتهای زیاد در مادر باردار شده ، از این روباعث رشد جنین می شود.
زیاده روی در خوردن آلوچه باعث رانش مزاج خواهد شد و به این ترتیب آب بدن از دست می‌رود و بهتر است در خوردن آلوچه اعتدال را رعایت کرد.

وجود ویتامین C در گوجه سبز باعث بهبود متابولیسم و سوخت و ساز بدن و افزایش چربی سوزی شده و به دنبال آن کاهش وزن و لاغری را به همراه می آورد. دیابت و قند خون را پایین آورده و
همین طور کلسترول بالا را کنترل میکند. اسید موجود در گوجه سبز خاصیت ضد میکروبی قوی دارد که به پاکسازی و سم زدایی کبد و درمان بیماریهای کبد مانند کبد چرب کمک می کند.
همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده به پیشگیری و درمان سرماخوردگی کمک می‌کند.

 برای بیماریهای ریه و آسم هم مناسب است.

 موجود در گوجه برای هضم بهتر غذا کمک کرده و نفخ معده را برطرف می کند‌.

 فیبر موجود در گوجه سبز با عکس بهبود حرکات روده شده و به پیشگیری از یبوست کمک می کند.

 گوجه سبز برای دهان و دندان نیز مفید می باشد مصرف گوجه سبز دندان ها را قوی تر می کند به کاهش درد و خونریزی لثه کمک زیادی می‌کند.
آهن بالای در گوجه سبز برای درمان کم خونی و فقر آهن مفید است.
 ویتامین های B در گوجه سبز برای درمان استرس و افسردگی و سلامتی پوست و اعصاب بسیار کمک کننده است یکی دیگر از خواص گوجه سبز سلامتی کلیه ها را به همراه دارد
و سنگ کلیه را نیز برطرف کند موجود باعث کاهش کلسترول بالا و چربی خون می شود و از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.
از دیگر خواص گوجه سبز خواص ضد میکروبی ضد قارچی ذکر ضد باکتریایی است مصرف این دارو می تواند به بهبود روماتیسم و گرفتگی عروق کمک کننده است.
سبز نیز باعث بهبود طعم دهان می‌شود می‌شود برای درمان شب کوری نیز مناسب است .

عوارض و مضرات گوجه سبز

از عوارض و مضراتی که از آن می توانیم یاد کنیم زیاده روی در مصرف این میوه باعث عارضه نفخ و و بالا رفتن اسید سیتریک در بدن می شود. زیاده روی در خوردن این میوه به از بین رفتن مینای دندان کمک میکند.
که روی آن کسانی که مبتلا به سنگ کلیه و مجاری ادراری هستند نباید آلو و گوجه سبز بخورند زیرا ترکیب این میوه اسید اگزالیک به وجود و می تواند در برخی باعث ایجاد سنگ های متولد در مجاری ادراری شود.
کودکان نیز از حدود سه سالگی به بعد می توانند به میزان کم گوجه‌سبز بخورند اما به شرط اینکه حساسیت به این میوه نداشته باشد.
در خوردن گوجه سبز همراه با نمک افراد نباید کرد زیرا نمک زیاد برای سلامتی مضر است فشار خون بالا دارم و بین بیماران کلیوی از خوردن نمک زیاد اجتناب کنیم…