نهال بادام مامایی

 

نهال بادام مامايي

 بادام مامايي از ارقام نهال متوسط ديرگل است. بيشتر درشهر کرد کشت مي شود.اين نوع ميوه پوسته خيلي سخت است. مغز اين بادام شيرين است و حدود 48 درصد بادام را تشکيل مي دهد. نهال يک ساله اين بادام گل مي دهد. و به بار مي نشيند و ازدوگرده ربيع و سفيد به وجود مي آيد. 
قيمت خريد نهال مامايي 7000 تا 9000 تومان است.
اين نوع از بادام به دليل چربي قابل قبولي که دارد در صنايع آرايشي استفاده مي شود. همچنين به دليل خوشمزگي صادرات خوبي نيز دارد.مغز اين نوع بادام را در آجيل زياد مي بينيم. وهمين طور به صورت خلال و پودر وبه صورت شور نيز استفاده مي شود.
به گزارش شفا آنلاین،محمد‌امین افرا مفید بودن در تقویت حافظه افراد را از خواص بادام مامایی دانست و تصریح کرد: شیر بادام برای تقویت قوای بدنی و نیز تقویت حافظه مناسب است که بهترین روش تهیه آن گرفتن پوست سخت بادام، آسیاب کردن و در نهایت میکس کردن آن با آب جوش و عسل است که مصرف آن برای همه افراد توصیه می‌شود.
 

خواص بادام مامايي

براي اينکه بادام بهتر در معده هضم شود آن را با جوشانده پونه استفاده کنيد.
بادام مامايي به دليل کلسيم بالا، پوکي استخوان را نيز برطرف مي کند. مي توان آن را به صورت شير بادام مصرف نمود.(هر روز به مقدار 10 تا 20 عدد تا40 تا 60 روز مصرق کنند. بعد از ده روز دوباره ادامه دهند.هر چيزي داراي جنسيتي است و  بادام مامایی هورمون جنسیتی مردانه را دارا مي باشد.بادام مامايي براي تقويت هورمون مردانه مفيد است. خوردن آن براي مادر باردار داراي جنين پسر توصيه مي شود چراکه باعث استخوان بندي بهتر جنين مي شود.و مادران داراي جنين دختر بهتر است روزانه 4 تا 5 تا بادام استفاده کنند.
بادام مامايي براي تهيه سرلاک خانگي  نيز استفاده مي شود. آسیاب کردن بادام مامایی، مغز گردو، فندق و پسته، برنج محلی پوست نگرفته، شیر خشک طبیعی، جوانه گندم و جو و پودر مالت است که موقع مصرف در آب جوش ریخته و در صورت تمایل می‌توان از کمی شیره انگور هم استفاده کرد.
بادام مامايي براي همه افراد در هر سن و شرايط جسمي که باشند خوب باشد و البته براي ييماراني که مشکلات اعصاب دارند و يا حتي دير مي خوابند(همراه با عسل) خيلي مفيد است.   
افرادي که مشکل در زانو دارند واز درد مفاصل رنج مي برند و حتي ديسک کمر، مي توانند 6 ساعت يک بار يک عدد بادام را به صورت قرص که بايد خوب جويده شود، مصرف کنند.
 

سؤالات مهم در مورد نهال بادام مامايي

 

نحوه ي کاشت نهال بادام مامايي 
چگونگي کاشت نهال بادام مامايي
مناطق مهم براي کاشت نهال بادام مامايي
ميزان باردهي نهال بادام مامايي در سال
قيمت نهال بادام مامايي